Dakar 2015
Dakar 2015 według Piotra Beaupre: „Czujemy radość i niedosyt”
czwartek, 22 stycznia 2015 18:24   

Dakar się skończył, a my zjechaliśmy chwilę temu z podium. Z jednej strony czujemy wielką radość z powodu ukończenia tej imprezy, a z drugiej lekki niedosyt związany niezaspokojeniem rozbudzonych ambicji. Jaki był tegoroczny Dakar? - zastanawia się Piotr Beaupre z Neoraid Team, zdobywca 33. miejsca na rajdzie Dakar 2015.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Team Peugeot Total: Dakar 2016 już się dla nas rozpoczął
wtorek, 20 stycznia 2015 21:25   

14 dni, 13 etapów, 9112 kilometrów, w tym 4601 odcinków specjalnych - Team Peugeot Total dotarł do mety swojego pierwszego od 25 lat rajdu Dakar wraz z dwoma z trzech wystawionych rajdówek Peugeot 2008 DKR. Stéphane Peterhansel i Jean-Paul Cottret zajęli 11. miejsce, a Cyril Despres i Gilles Picard - 34. A kiedy będą walczyć o pierwsze? Przykład Volkswagena wskazuje, że na zwycięstwo francuskiego lwa poczekać możemy jeszcze kilka sezonów.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Komentarze i galeria zdjęć z XIII etapu i mety rajdu Dakar 2015
poniedziałek, 19 stycznia 2015 00:20   

- Trudno nawet znaleźć mi odpowiednie słowa, żeby wyrazić swoją ogromną radość - mówi Krzysztof Hołowczyc. - Zrealizowałem swoje wielkie sportowe marzenie stając na podium rajdu Dakar. Kosztowało mnie to dziesięć lat ciężkiej pracy, wielu wyrzeczeń i zupełnego poświęcenia się swojej pasji.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Na żywo z XIII etapu rajdu Dakar 2015: Rosario - Buenos Aires
sobota, 17 stycznia 2015 10:36   

Wszyscy zawodnicy zgodnie wczoraj powtarzali: meta rajdu Dakar znajduje się w Buenos Aires. Za wcześnie jeszcze, by świętować sukces! Niewątpliwe dużo w tym racji, bowiem do pokonania pozostał jeszcze oes o długości 174 kilometrów. Zapewne prosty, szybki, ale i być może zwodniczy - kto za wszelką cenę będzie chciał dziś powalczyć o zwycięstwo etapowe, może przesadzić z ryzykiem. Liczymy jednak, że wszyscy, którzy wyruszą na odcinek, w dobrych humorach zameldują się na jego mecie.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Komentarze i galeria zdjęć z XII etapu rajdu Dakar 2015
sobota, 17 stycznia 2015 10:36   

- Czuję, że meta jest już blisko – mówi Marc Coma, jadący po swoje 5. zwycięstwo w Dakarze. - To nie był łatwy rajd. Młodzi zawodnicy bardzo nas cisnęli i musiałem dać z siebie wszystko. Przygotowywaliśmy się przez cały rok, by przyjechać tu w dobrej formie.
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Na żywo z XII etapu rajdu Dakar 2015: Termas Rio Hondo - Rosario
piątek, 16 stycznia 2015 09:33   

Do mety w Buenos Aires pozostały już tylko dwa dni rywalizacji, ale organizatorzy zadbali o to, by zawodnicy nie mieli okazji choćby pomyśleć o chwili relaksu. W piątek zaplanowano najdłuższy etap w historii południowoamerykańskich edycji tego rajdu – 1024 km, w tym niemal 300 km odcinka specjalnego! - Jeszcze nigdy nie pokonałem takiej odległości na quadzie za jednym razem, więc jestem bardzo ciekawy tego wyzwania – komentował z uśmiechem Rafał Sonik, a Kuba Przygoński mówił: - W piątek czeka mnie co najmniej dziesięć godzin na motocyklu. To będzie bardzo ciężka przeprawa, dlatego będę musiał jechać bardzo uważnie, aby nie popełnić żadnego błędu.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Komentarze i galeria zdjęć z XI etapu rajdu Dakar 2015
piątek, 16 stycznia 2015 09:33   

- Czasami dopisuje Ci szczęście – mówi Krzysztof Hołowczyc. - Ale zwykle bywa na odwrót. Już wiele razy byłem blisko, ale wtedy zawsze coś się wydarzało. Domyślam się, co teraz czuje Yazeed. Bardzo mu współczuję.Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Na żywo z XI etapu rajdu Dakar 2015: Salta - Termas Rio Hondo
czwartek, 15 stycznia 2015 10:41   

Zawodnicy będą dziś rywalizować na dwóch oddzielnych trasach. Motocykliści i quadowcy będę kontynuować swój etap maratoński, a po drodze czeka na nich długi, 357-kilometrowy odcinek specjalny. Samochody i ciężarówki więcej czasu spędzą na dojazdówkach, a na czas pokonają tylko 194 km. Trudnościami na dzisiejszej trasie mogą być dziury, które powiększyły się po ostatnich opadach deszczu. Załogi samochodów i ciężarówek muszą uważać na rosnące blisko drogi drzewa.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Komentarze i galeria zdjęć z X etapu rajdu Dakar 2015
czwartek, 15 stycznia 2015 10:02   

- To był przyjemny, niezbyt trudny etap - powiedział Krzysztof Hołowczyc. - Niewiele już możemy zrobić: do 3. miejsca tracimy 45 minut, a nad zawodnikiem z 5. miejsca mamy godzinę przewagi. To była dwa przyzwoite tygodnie. Udało mi się znaleźć własny rytm i nie ryzykowałem zbyt wiele. Na samym początku straciłem 20 minut i myślałem już, że pościg za miejscem na podium nie ma sensu. Ale wciąż jesteśmy w grze. Jak dotąd był to dla nas dobry rajd, który jednak jeszcze się nie skończył. Różne niespodzianki zdarzają się na Dakarze.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Na żywo z X etapu rajdu Dakar 2015: Calama - Salta
środa, 14 stycznia 2015 08:56   

We środę motocykliści i quadowcy rozpoczynają swój drugi, dwudniowy etap maratoński, w którego połowie - podczas noclegu w Cachi - nie będę mogli skorzystać z pomocy serwisu. Jadąc trasą porannej dojazdówki, rajdowcy powrócą na teren Argentyny. Start odcinka specjalnego wyznaczony został w Salinas Grandes na wysokości ponad 3600 m n.pm., co może skutecznie ochłodzić entuzjazm zawodników, jak i mieć wpływa na "oddech" silników w ich maszynach. Techniczny charakter trasy odcinka ma skutecznie zweryfikować umiejętności rajdowców. Organizatorzy planowali, że pod koniec oesu samochody i ciężarówki odłączą się od swych mniejszych kolegów, by finiszować w innym miejscu. Ostatecznie jednak wszystkie cztery klasy zawodników ścigają się na tym samym oesie.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Komentarze i galeria zdjęć z IX etapu rajdu Dakar 2015
środa, 14 stycznia 2015 08:55   

- Popełniliśmy błąd, za który musimy zapłacić – mówi Giniel De Villiers. – Nie, nie sprawia mi przyjemności ciągła walka o 2. miejsce. To bardzo, bardzo rozczarowujące, ale stało się i już nic nie możemy zrobić. To już koniec.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Na żywo z IX etapu rajdu Dakar 2015: Iquique - Calama
wtorek, 13 stycznia 2015 11:15   

Po weekendowej zawierusze, w czasie której zawodnicy rozjechali się w różnych kierunkach na swoje etapy maratońskie, w poniedziałek wieczorem komplet rajdowców stawił się z powrotem w obozie w Iquique. We wtorek wszyscy zawodnicy zmierzą się z tym samym, 450-kilometrowym oesem, którego trasa zapowiadana jest jako bardzo trudna i różnorodna. Etap jest bardzo długi i przewiduje stref neutralizacji, co oznacza, iż może to być jeden z decydujących dni na tegorocznym Dakarze. Zwłaszcza dla wymęczonych po wczorajszym dniu motocyklistów i quadowców, których maszyny bardzo ucierpiały na VIII etapie.


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Komentarze i galeria zdjęć z VIII (moto) etapu rajdu Dakar 2015
wtorek, 13 stycznia 2015 11:15   

– Próbowałem reanimować motocykl przez sześć i pół godziny - mówi Kuba Piątek. - Byłem cały czas w kontakcie telefonicznym z mechanikami, którzy pomagali mi, jak mogli. Próbowaliśmy wszystkiego, ale nie udało się. Liczyłem, że dojadę do mety, w ogóle nie przypuszczałem, że moja pierwsza przygoda z Dakarem tak się skończy.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Na żywo z VIII etapu rajdu Dakar 2015: Uyuni - Iquique
poniedziałek, 12 stycznia 2015 10:25   

W czasie gdy załogi samochodowe i ciężarowe dziś wypoczywają, motocykliści i quadowcy kontynuują zmagania na etapie maratońskim, co oznacza, że w nocy po zakończeniu etapu niedzielnego nie mogli skorzystać z pomocy serwisu. W planie był oes o długości aż 784 km, który jednak zostanie skrócony, a jego trasa zmodyfikowana z powodu wczorajszych obfitych opadów deszczu. Organizatorzy obiecują na bieżąco informować o zmianach. O godzinie 12.05 czasu PL na trasę oesu, z który z początku wiedzie dnem słonego jeziora Salar de Uyuni, wyruszyło 30 motocyklistów, wśród nich lider Joan Barreda Bort i Polak Kuba Przygoński.


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Komentarze i galeria zdjęć z VII (moto) i VIII (auto) etapu rajdu Dakar 2015
poniedziałek, 12 stycznia 2015 08:34   

- To był naprawdę morderczy odcinek! - Rafał Sonik. - Pioruny waliły 200 metrów ode mnie. Do tego wezbrane rzeki, burze, gradobicie. Makabra.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Na żywo z VII i VIII etapu rajdu Dakar 2015
niedziela, 11 stycznia 2015 11:50   

W niedzielę załogi samochodowe i ciężarowe kontynuują zmagania na ETAPIE MARATOŃSKIM - oznacza to, że w nocy po zakończeniu etapu sobotniego nie mogły skorzystać z pomocy serwisu. Wszelkich napraw zawodnicy musieli dokonać samodzielnie, korzystając z części zapasowych i narzędzi, które wzięli do samochodu (oczywiście dozwolona była pomoc kolegów z innych załóg). Trasa etapu dziś wiedzie najpierw dnem słonego jeziora Salar de Uyuni, co pozwoli wcisnąć gaz do samej deski. Później trzeba będzie zwolnić, bowiem charakter etapu stanie się bardziej górski. Załogi samochodowe dzień zakończą 40-kilometrowym przejazdem po wydmach.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Komentarze i galeria zdjęć z VII etapu rajdu Dakar 2015
niedziela, 11 stycznia 2015 07:42   

- Myślę, że jesteśmy obecnie godnymi rywalami MINI - mówi Bernhard Ten Brinke. - Mam świadomość, że do mety jeszcze daleko, ale zajmujemy dobrą pozycję, którą – mam nadzieję – utrzymamy. Jedynym problemem jest nasz wygięty podnośnik, ale damy jakoś radę. Byłoby z nim ciężko na wydmach, ale jutro ich nie ma.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Na żywo z VII etapu rajdu Dakar 2015: Iquique - Uyuni/Marathon
sobota, 10 stycznia 2015 14:28   

Dziś dakarowi rajdowcy rozjeżdżają się w różnych kierunkach. Najlepiej mają motocykliści i quadowcy, którzy spędzą na odpoczynku cały dzień w Iquique. O wiele trudniejsze zadanie czeka załogi samochodowe, które najpierw muszą pokonać blisko 400 km dojazdówki, a potem zmierzyć się - już na terenie Boliwii - z ponad 300-kilometrowym, bardzo wymagającym oesem, w czasie którego dwukrotnie osiągną wysokość blisko 4000 m n.p.m. W tym czasie ciężarowcy pozostaną w Chile, a swój również ponad 300-kilometrowy oes rozegrają nieopodal Iquique. Zarówno załogi samochodowe, jak i ciężarowe dziś rozpoczynają zmagania na ETAPIE MARATOŃSKIM - oznacza to, że po przyjeździe do obozu nie będą mogły skorzystać z pomocy serwisu.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Komentarze i galeria zdjęć z VI etapu rajdu Dakar 2015
sobota, 10 stycznia 2015 06:24   

- To był niesamowicie fizyczny i męcząc etap - komentuje Rafał Sonik. - Jechaliśmy wśród wielkich gór, zbudowanych z kamieni i fesz feszu. Mijaliśmy wiele wydm z tego zdradliwego piasku. Podejrzewam, że wielu quadowców za moimi plecami przeżywało horror.
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Na żywo z VI etapu rajdu Dakar 2015: Antofagasta - Iquique
piątek, 09 stycznia 2015 13:09   

VI etap rajdu poprowadzi zawodników wzdłuż wybrzeża Oceanu Spokojnego. Dla motocyklistów i quadowców przygotowano 40 kilometrów extra, gdzie sprawdzone zostaną ich umiejętności enduro. W tym miejscu droga jest wąska, że nie można było skierować na nią samochodów i ciężarówek. Trasa etapu generalnie przebiegać będzie przez tereny górzyste, a następnie wjedzie na wydmy, które w tym miejscu dominują nad wybrzeżem oceanu. W tym roku organizatorzy zrezygnowali ze słynnego zjazdu po piaskowej zjeżdżalni, gdzie rekordy prędkości zwykł co roku bić Robby Gordon. Meta etapu, a zarazem symboliczny półmetek rajdu zlokalizowany będzie w centrum Iquique. To gest w stronę mieszkańców tego miasta, które w 2014 roku zostało nawiedzone przez trzęsienie ziemi.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Komentarze i galeria zdjęć z V etapu rajdu Dakar 2015
piątek, 09 stycznia 2015 04:25   

- Wszystko zaczęło się w środę od wysokiej temperatury - mówi Robin Szustkowski. - Dzisiaj rano nadal miałem gorączkę. Wziąłem więc leki i wsiadłem do ciężarówki. To był bardzo długi odcinek, a pozycja na prawym fotelu jest dość niewygodna. Straszliwie się męczyłem. Oczywiście to Jarek prowadził, bo mnie wyłączało. Chwilami przestawałem nawet dyktować, bo odpływałem myślami.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Na żywo z V etapu rajdu Dakar 2015: Copiapo - Antofagasta
czwartek, 08 stycznia 2015 13:33   

Na tegorocznym Dakarze niewiele odcinków będzie wspólnych dla wszystkich czterech klas zawodników. Etap 5. należy do tych właśnie wyjątków. Wszyscy rajdowcy zmierzą się dziś z 458-kilometrowym oesem, który na początku pozwoli im na szybką jazdę, ale później stanie się bardzo wymagający za sprawą zdradliwego fesz-feszu, który wymusi na nich dużo ostrożniejszą jazdę.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Komentarze i galeria zdjęć z IV etapu rajdu Dakar 2015
czwartek, 08 stycznia 2015 03:57   

- Zdążyłem się zregenerować fizycznie przed startem, ale byłem kompletnie rozbity psychicznie wczorajszą śmiercią Michała Hernika... - mówi Rafał Sonik. - Startowaliśmy razem w Maroku i w Abu Zabi. Dziesiątki razy widzieliśmy się na trasie…

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Na żywo z IV etapu rajdu Dakar 2015: Chilecito - Copiapo
środa, 07 stycznia 2015 16:10   
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Komentarze i galeria zdjęć z III etapu rajdu Dakar 2015
środa, 07 stycznia 2015 12:46   
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Na żywo z III etapu rajdu Dakar 2015: San Juan - Chilecito
wtorek, 06 stycznia 2015 11:22   
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Komentarze i galeria zdjęć z II etapu rajdu Dakar 2015
wtorek, 06 stycznia 2015 10:53   
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Na żywo z II etapu rajdu Dakar 2015: Villa Carlos Paz - San Juan
poniedziałek, 05 stycznia 2015 12:05   
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Komentarze i galeria zdjęć z I etapu rajdu Dakar 2015
poniedziałek, 05 stycznia 2015 07:39   
P-20150104-00121_HiRes_JPEG_24bit_RGB_NewsKomentują m.in. Krzysztof Hołowczyc, Adam Małysz, Marek Dąbrowski, Carlos Sainz, Nasser Al-Attiyah i Sam Sunderland. Plus ponad 100 zdjęć z I etapu.
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Na żywo z I etapu rajdu Dakar 2015: Buenos Aires - Villa Carlos Paz
niedziela, 04 stycznia 2015 11:58   

 

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
ORLEN Team na rampie startowej rajdu Dakar 2015
niedziela, 04 stycznia 2015 09:33   
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Rafał Sonik na starcie Dakaru 2015: "Będę darł!"
niedziela, 04 stycznia 2015 09:17   
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Poland National Team na starcie 37. rajdu Dakar 2015
sobota, 03 stycznia 2015 17:41   
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Dakar 2015. Kazberuk i Szustkowski w gotowości startowej
sobota, 03 stycznia 2015 17:38   
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Dakar 2015. Neoraid Team na etapie... aklimatyzacji
sobota, 03 stycznia 2015 17:34   
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Dakar 2015. Jacek Czachor rezygnuje ze startu. Zastąpi go Mark Powell
sobota, 03 stycznia 2015 17:32   
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Noworoczne życzenia od załogi Małysz – Marton: Dakar 2015 już za kilka dni!
sobota, 03 stycznia 2015 17:30   
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Dakar 2015. Rodzynki wagi ciężkiej
sobota, 03 stycznia 2015 17:27   
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Peugeot DKR2008 - spuszczony z łańcucha
sobota, 03 stycznia 2015 16:40   
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Gordini HST 2015. Robby Gordon uchyla rąbek tajemnicy
sobota, 03 stycznia 2015 16:37   
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
„El Coyote” Czarnym Koniem Dakaru. Federico Villagra w Fordzie Ranger T1
sobota, 03 stycznia 2015 16:34   
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Dakar 2015. Orlen Team ogłasza gotowość bojową
piątek, 05 grudnia 2014 19:08   
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Dakar 2015. W grupie siła – zespół X-Raid stawia na team building
środa, 03 grudnia 2014 22:58   
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Przedstart Dakaru 2015 - „wieczorek” zapoznawczy w Hawrze
niedziela, 23 listopada 2014 20:15   
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Dakar 2015. Kuba Piątek dołącza do zespołu Orlen Team
niedziela, 23 listopada 2014 15:44   
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Misja Dakar 2015. NeoRaid Rally Team wyrusza na start
niedziela, 23 listopada 2014 14:48   
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Peugeot DKR2008 – budzi się lew
niedziela, 23 listopada 2014 13:54   
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Dakar 2015. Trzech muszkieterów Monster Energy Rally Raid Team
sobota, 15 listopada 2014 19:04   
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Dakar 2015 – początek Odysei. Poznaliśmy listy startowe i trasę
środa, 15 października 2014 18:39   
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Dakar 2015: Honda rzuca rękawicę zespołowi KTM-a
piątek, 03 października 2014 18:28   
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 


Strona 1 z 2


Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej, czym są cookies i jak je usunąć, zobacz naszą POLITYKĘ PRYWATNOŚCI.

Akceptuję cookies na tej stronie

Polityka cookies